Beurzen Europa zakken verder weg
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zakten woensdag in de loop van de ochtend verder weg. De Amerikaanse Federal Reserve, het stelsel van centrale banken, kon dinsdag zorgen over de ontwikkeling van de Amerikaanse economie niet wegnemen. Stevige verliezen op de Aziatische beurzen versterkten het negatieve effect.
De AEX-hoofdindex noteerde aan het eind van de ochtend 1,6 procent lager op 328,03 punten. De MidKap-index van het middensegment verloor 1,2 procent tot 529,58 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs daalden 1,4 tot 1,6 procent.
De Fed handhaafde dinsdag zoals verwacht de rente op het historisch lage niveau van 0 tot 0,25 procent. Daarnaast gaat de centrale bank de opbrengst van aflopende hypotheekleningen die de centrale bank in de portefeuille heeft, herinvesteren in langlopende staatsobligaties. Dit moet ervoor zorgen dat de kosten van geld lenen laag blijven.
Japanse beurs
,,De maatregelen die de Fed aankondigde worden niet gezien als een spectaculaire move'', zei Danny Geerken van het Haags Effektenkantoor. ,,De markten hebben besloten zich te concentreren op de zorgen van de Fed over de economische groei'', vulde een beleggingsstrateeg in Londen aan.
De Japanse beurs kreeg woensdag een klap met een min van 2,7 procent. Het was het grootste verlies in een maand tijd. Een sterkere yen ten opzichte van de dollar wakkerde zorgen aan over de vooruitzichten over de Japanse economie. Volgens fondsmanager Corné van Zeijl van SNS Asset Management speelde ook een tegenvallend cijfer over de Japanse machine-orders mee.
ING
In Amsterdam was ING een van de weinige stijgers met een plus van 0,3 procent na de presentatie van sterker dan verwachte tweedekwartaalcijfers. De bank maakte een nettowinst van 1,09 miljard euro bekend. Het cijfer is hoger dan analisten hadden verwacht. Vooral de bankactiviteiten droegen bij aan het resultaat.
Andere financiële fondsen in Amsterdam konden niet profiteren van het succes van ING. Verzekeraar Aegon daalde 1,6 procent door de tegenvallende cijfers voor de verzekeringsactiviteiten van ING.
CSM
De resultaten van leverancier van bakkerij-ingrediënten CSM waren woensdag in lijn der verwachting. Het fonds stond op een verlies van 1,6 procent.
In Zwitserland won voedingsmiddelenconcern Nestlé 0,3 procent, na een lichte verhoging van de vooruitzichten. Branchegenoot Unilever wist zijn koersdaling als gevolg van een dividenduitkering beperkt te houden tot 1,4 procent.
Draka
Kabelleverancier Draka kreeg een adviesverlaging van SNS Securities te verwerken en moest 2 procent inleveren.
De euro was woensdagochtend 1,3045 dollar waard. Dinsdag aan het slot van de Europese beurshandel kostte de euro 1,3090 dollar. De olieprijs daalde 1 procent tot 79,46 dollar per vat.
- Faber Adviseurs koopt Factorij Hypotheken
- DJ Omega Pharma boekt 5% hogere omzet in 2...
- Omega Pharma boekt 5% hogere omzet in 2010...
- DJ AEX sluit hoger
- AMSTERDAM VANDAAG: AEX sluit hoger
- Financiele agenda tot en met 8 maart
- Blauwtrust bouwt activiteiten WoonTrust af
- Wall Street maakt zich op voor positief be...
- Consumentenbond desnoods bij banken op stoep
- HSBC boekt ruim verdubbeling van de winst
- DJ Bayer boekt verlies vanwege hoge lasten
- Bayer boekt verlies vanwege hoge lasten
- Financiele agenda tot en met 7 maart
- Financiele agenda tot en met 7 maart
- Nalatigheid advocaat: Delta Lloyd betaalt ...
- Forse last drukt Deutsche Telekom in het rood
- Conjunctuur verbetert in februari
- DJ Gamma buigt verlies om in winst in 2010
- Gamma buigt verlies om in winst in 2010
- Financiele agenda tot en met 4 maart
- Financiele agenda tot en met 4 maart
- Update: Aegon doet emissie voor afbetalen ...
- Huizenprijzen blijven onder druk staan
- Huizenprijzen blijven onder druk staan
- VEB: kans aandelenemissie Spyker groot
